WSTAWAJ SZKODA DNIA
Dodane przez sorel21 dnia Grudzień 10 2007 08:29:58
Wstawaj szkoda dnia


Czas pędzi do przodu, cel jakim był „american dream” został już osiągnięty. Tak, chcieliśmy Ameryki i mamy Amerykę i mamy własne f-16 i monitoring w szkołach, w sklepach i na ulicach. W życiu codziennym ogarnia nas beztroska brutalność policji; ignorancja ogółu społeczeństwa przez władze państwowe ( -zarówno te na szczeblu lokalnym jak i krajowym); mamy ponad - centralnie kierowaną gospodarkę (UE) i masową migrację za pracą. Obok w najlepsze kwitnie biurokracja, rozwijają się podatki, oraz elastyczny kodeks pracy; na każdym rogu czekają jeszcze szybsze kredyty.

Daliśmy się uwikłać w wyścig zbrojeń. Jako kraj europejski prowadzimy aktywna politykę militarną, z drugiej strony systemu dostrzec by można rosnące fermy trzody chlewnej i super tanią wieprzowinę w każdej ofercie z marketu - leżącej na klatce schodowej każdego bloku.

Siedząc w fotelu, w mieszkaniu, w rządowej telewizji widzimy codziennie spoty jak to jest już wybitnie dobrze, - bo bezrobocie spadło, pozatym jak mówi głos z odbiornika jest ono dodatkowo jeszcze mniejsze niż wynika to z badań!!! I przecież choć ceny (np. podstawowych produktów spożywczych, jak chleb) wciąż idą w górę i w górę, to wzrastają nam statystycznie pensje, niestety zapewne dzięki odprawkom dla osłów i senatorów). Orwell miał racje IGNORANCJA TO SIŁA!!!
Wielu z wtłoczonych aspektów dzisiejszego życia, oraz wyznaczonych jego trendów i kierunków, nakazów i ograniczeń nie jesteśmy w stanie zatrzymać, państwo zrobi co zechce nie licząc się z opinią społeczeństwa - przynajmniej do czasu póki nie wyjdzie na ulice - stając naprzeciw rządowych apartamentów, przeciwstawiając się własną odwagą i siłą policyjnym kordonom. Jednak społeczeństwo nie chętnie wyrażą sprzeciw, wyjątkiem jest tu walka o wyższe zarobki, lub przeciw wobec inwestycji które akurat naruszają bezpośrednio dobra zainteresowanych. Zazwyczaj jednak oczekujemy, iż zrobi to za nas ktoś inny. Bardzo błędna logika. Tylko poprzez powszechny sprzeciw możemy stać się siłą, z którą elity rządzące będą musiały się liczyć. My nie pozostaniemy dłużni i policzymy się z nimi, nie w wyborach do parlamentu a w ulicznym zamieszaniu.. Bunt jest naszym obowiązkiem. Walka Trwa.

------------------------------------

Być może nie zastanawiałeś się nad tym, być może wciąż nie czujesz tego, być może myślisz o tym codziennie, a bezsilność i brak alternatywy rozsadza Ci głowę lub zmusza do ucieczki. Być może poddałeś się już i idziesz obecnie w pochodzie do fabryki SIEMENSA. Kropla drąży skałę nie dzięki silę a dzięki częstotliwości z jaką na nią upada. Czyn jest tu najważniejszy. Nie wiesz co możesz zrobić? - Wszystko, możesz wszystko, jesteś wolny – nie musisz nic.


Art: Wolny (Sorel21)