Czy mieszkańcy Krasnegostawu pokażą, że kochają najbardziej?
Dodane przez Amens dnia Luty 07 2013 17:08:32
EKOWALENTYNKI !

ostatni


Już 14 lutego w 40 polskich miastach, między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi.. i w Krasnymstawie, zostanie przeprowadzona akcja zbiórki baterii. Uczestnicy akcji organizowanej /.../

Czytaj całość

Rozszerzona zawartość newsa
EKOWALENTYNKI !

ostatni


Już 14 lutego w 40 polskich miastach, między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi.. i w Krasnymstawie, zostanie przeprowadzona akcja zbiórki baterii. Uczestnicy akcji organizowanej pod nazwą "Krasnystaw kocha recykling" w zamian za przyniesione do punktu zbiórki baterie mogą liczyć na symbolicznego słodkiego, sercowatego w kształcie lizaka.

Zasada jest prosta: Rozejrzyj się dookoła, pozbieraj zużyte baterie i przynieś w Walentynki do jednego z wymienionych poniżej miejsc zbiórki:

1.Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie (12:00-18:00)
2. Krasnostawski Dom Kultury (12:00-19:00)
3. TEŻEWE Pub & Music Club ul. Piłsudskiego 30 (19:00-21:00)

ostatni


Każdego roku w Polsce produkowanych jest ponad 300 mln sztuk baterii, które z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu np. rtęć czy ołów są odpadami niebezpiecznymi. Ze względu na toksyczne substancje, baterie powinny być segregowane i odpowiednio utylizowane. Aktywiści Stowarzyszenia VIRIDIS przypominają, że jedna bateria typu AA, czyli tak zwany "paluszek" jest w stanie trwale skazić 1 metr sześcienny ziemi. A jedna tylko niepozorna zegarkowa bateria może skazić od 5 000 do 50 000 litrów wody. Drobna decyzja podjęta może już nad koszem do śmieci; jedna zmiana naszego zachowania, a tak donośny efekt.

Lizak w kształcie serca to jak już wspomniano, jedynie symbol, ale bardzo ważny, pokazujący, że nasza troska o środowisko może i powinna składać się z takich drobnych, ale niezywkle istotnych codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i nie wyrzucanie ich do śmieci.

Nasze zachowanie kształtuje świat! Nasza ziemia i nasze wody w naszych rękach.

W Krasnymstawie akcję "Kocham Recykling" koordynuje Krasnostawski Ruch Ekologiczny "Viridis" z hasłem "Pokażmy, że to my kochamy najbardziej!".

WYDARZENIE NA FACEBOOKU


ostatni
ostatni