Okno na teatr znowu otwarte
Dodane przez sorel21 dnia Czerwiec 26 2013 00:15:51
PASJA TEATR I OGIEŃ

KREVWydarzenie, a właściwie cały pakiet wydarzeń pod obiecującą nazwą "Okno na Teatr" zostało...


Czytaj całość
Rozszerzona zawartość newsa
PASJA TEATR I OGIEŃ

KREV
Wydarzenie, a właściwie cały pakiet wydarzeń pod obiecującą nazwą "Okno na Teatr" zostało zainicjowane w roku 2012 przez KRE VIRIDIS oraz Krasnostawski MDK i zrealizowane w ramach kampanii "Ożywić Miasto". Obecnie tj. w roku 2013 inicjatywa ta realizowana jest przez działającą przy MDK grupę teatralną Liczi. Przy czym tegoroczna edycja „Okna” to trwający od około pół roku projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Młodzież w działaniu.

Czas realizacji projektu obfitował w różnorodne warsztaty teatralno ruchowe czy np. z zakresu praw człowieka. Jako, że projekt ów dobiega końca, zgodnie z przyjętym harmonogramem, pora na wydarzenia plenerowe. Efekty pracy grupy będzie można ujrzeć już w najbliższych dniach w kilku miejscowościach powiatu, w tym podczas finału który odbędzie się w Krasnymstawie.

W ramach cyklu wydarzeń w każdej z odwiedzanych miejscowości zaplanowano: godzina 17:00 otwarta część warsztatowo integracyjna oraz o godzinie 21 widowisko teatralno-ogniowe. Poniżej prezentujemy „rozkład jazdy” „Okna”. Wstęp na wydarzenia bezpłatny.

26 VI – CUKROWNIA (Siennica Nadolna, teren przy GCK)*
27 VI – GORZKÓW (Plac przy CSK)*
29 VI – ORŁÓW DREWNIANY (Boisko przy szkole)*
30 VI – RUDNIK (Parking przy sali sportowej)*
4 VII – KRAŚNICZYN (Plac za remizą)*

*Ponieważ wydarzenia odbywają się w warunkach plenerowych, w przypadku niepogody alternatywne terminy wydarzenia to:
Cukrownia 28 VI, Gorzków 1 VII, Orłów Drewniany 2 VII, Rudnik 3 VII, Kraśniczyn 5 VII.

6 VII 2013 KRASNYSTAW

- Podsumowanie merytoryczne projektu odbędzie się w Krasnymstawie w dniu 6 lipca 2013 roku o godzinie 20:00 w MDK (ul. Piłsudskiego 5a). Właściwy występ finałowy w postaci spektaklu z elementami fire show, odbędzie się jeszcze tego samego dnia, godzinę później; o 21:00 na rynku miejskim.
Więcej info:
http://www.oknonateatr.blogspot.com/
https://www.facebook.com/OknoNaTeatrPatronat dla inicjatywy: Portal Platforma Kultury, Narodowe Centrum Kultury oraz kampania Ożywić Miasto.