EKOWALENTYNKI 2014
Dodane przez sorel21 dnia Luty 24 2014 15:50:08
KRASNYSTAW KOCHA RECYKLING
KREV
W dniach 13 i 14 lutego w Krasnymstawie odbyła się akcja Krasnystaw kocha recykling - czyli EkoWalentynki. Członkowie Krasnostawskiego Ruchu Ekologicznego "Viridis" zbierali zużyte baterie i wymieniali je na lizaki w kształcie serca. W trakcie tegorocznej akcji Udało się zebrać ponad 25kg baterii. Czytaj całość
Rozszerzona zawartość newsa
KRASNYSTAW KOCHA RECYKLING
KREV
W dniach 13 i 14 lutego w Krasnymstawie odbyła się akcja Krasnystaw kocha recykling - czyli EkoWalentynki. Członkowie Krasnostawskiego Ruchu Ekologicznego "Viridis" zbierali zużyte baterie i wymieniali je na lizaki w kształcie serca. W trakcie tegorocznej akcji Udało się zebrać ponad 25kg baterii.

Za pomoc w organizacji wydarzenia szczególne podziękowania KRE Viridis kieruje do: Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły, Krasnostawskiego Domu Kultury, uczniów i uczennic Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Konarskiego.

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach.

KREV